top of page

Mattapan Meetups

Public·14 members

Olympus Has Fallen Me Titra Shqi


Olympus Has Fallen Me Titra Shqi: Një film aksion me një skenar të frikshëm
Olympus Has Fallen është një film amerikan i vitit 2013, i drejtuar nga Antoine Fuqua dhe i shkruar nga Creighton Rothenberger dhe Katrin Benedikt. Ky film është pjesa e parë e serisë Has Fallen, që vazhdon me London Has Fallen (2016) dhe Angel Has Fallen (2019). Aktorët kryesorë të filmit janë Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman, Angela Bassett, Robert Forster, Cole Hauser, Ashley Judd, Melissa Leo, Dylan McDermott, Radha Mitchell dhe Rick Yune.


DOWNLOAD: https://1cicaxcuri.blogspot.com/?el=2w3xe8


Filmi tregon një sulm terrorist të udhëhequr nga një grup korean i quajtur Koreans for United Freedom (KUF), që pushton Shtëpinë e Bardhë dhe merr peng Presidentin e SHBA-së Benjamin Asher. Vetëm një ish-agjent i Shërbimit Sekret, Mike Banning, arrin të mbijetojë dhe të hyjë në ndërtesë. Ai do të përpiqet të shpëtojë djalin e presidentit Connor dhe të bashkëpunojë me ekipin e sigurisë kombëtare për të çliruar presidentin dhe të parandaluar një katastrofë më të madhe.


Olympus Has Fallen është një film me shumë aksion, tension dhe dramatizim, që luan me frikën e publikut për një skenar të mundshëm por shumë të rrezikshëm. Filmi ka elemente të filmit Die Hard (1988), ku një hero i vetmuar duhet të luftojë kundër një grupi terrorist në një ndërtesë të rrethuar. Por ai ka edhe një dimension politik dhe patriotik, që thekson rëndësinë e mbrojtjes së simboleve kombëtare dhe vlerave demokratike.


Filmi u lirua në SHBA më 22 mars 2013 nga FilmDistrict dhe fitoi 170.3 milion dollar nga biletat në nivel botëror. Filmi mori kritika të ndara nga kritikët, që lavdëruan drejtimin e Fuqua-s dhe interpretimin e Butler-it, por kritikuan dhunën e tepruar dhe skenarin. Olympus Has Fallen ishte një nga dy filma që u liruan në 2013 që tregonin një sulm terrorist kundër Shtëpisë së Bardhë; tjetri ishte White House Down.


Olympus Has Fallen me titra shqi mund të shihet online në disa faqe si [Filmaon], [Filma24] dhe [Xiaomi Community]. Kjo është një mundësi për të ndjekur një film emocionues dhe tronditues, që nuk do t'ju lër pa frym.


Në film, presidenti Asher është një mik i ngushtë i Mike Banning, që ka shërbyer si agjent i tij personal. Por pas një aksidenti tragjik, që çon në vdekjen e gruas së presidentit Margaret, Banning transferohet në një zyrë tjetër. Ai nuk ka marrëdhënie të mira me shefin e Shërbimit Sekret Lynne Jacobs, që e konsideron të paaftë për detyrën. Kur sulmi ndodh, Banning është i pari që reagon dhe arrin të hyjë në Shtëpinë e Bardhë, duke u bërë kontakti i vetëm me ekipin e sigurisë kombëtare.


Kryetari i KUF-it, Kang Yeonsak, është një ish-agjent i shërbimit sekret të Koresë së Veriut, që ka një axhendë të fshehtë. Ai nuk kërkon vetëm të hakmerret për vdekjen e babait të tij, që ishte një udhëheqës revolucionar, por edhe të shkatërrojë SHBA-në dhe aleatët e saj. Ai kërkon të aktivizojë një kod të quajtur Cerberus, që mund të shkaktojë shpërthime bërthamore në territorin amerikan. Për ta bërë këtë, ai duhet të torturojë presidentin dhe dy zyrtarët e tjerë që kanë pjesën e tyre të kodit.


Banning do të luftojë me guxim dhe zgjuarsi kundër terroristëve, duke u përballur me situata të vdekjeprurshme dhe tradhëti brenda. Ai do të ketë mbështetjen e Zv/Presidentit Allan Trumbull, që merr pjesën e presidentit kur ky është peng. Trumbull do të udhëheq një operacion për të çliruar Shtëpinën e Bardhë dhe për të ndaluar planin e Kangut. Ai do të ketë edhe ndihmën e agjentit Forbes, që ishte njohur me Banning dhe presidentin.


Olympus Has Fallen është një film që nuk do t'ju zhgënjej nëse jeni fansa të filmit aksion. Filmi ka skena spektakolare dhe efekte vizuale impresionante, që ju bën të ndiheni sikur jeni aty. Filmi ka edhe një mesazh patriotik dhe humanitar, që vlerëson rolin e heronjve anonim që mbrojn vendin e tyre dhe jetën e njerzve. Filmi ka edhe një humor subtil dhe ironik, q e ju bën të qeshni me disa replika dhe situata komike. Filmi ka edhe një kast të shkëlqyer, që interpreton me profesionalizëm dhe pasion personazhet e tyre. Gerard Butler është një hero i bindshëm dhe i sinqertë, që nuk heziton të sakrifikojë gjithçka për presidentin dhe vendin e tij. Aaron Eckhart është një president i guximshëm dhe i ndershëm, që nuk pranon të dorëzojë kodin e Cerberus. Morgan Freeman është një zv/president i urtë dhe i vendosur, që udhëheq me autoritet dhe diplomaci. Rick Yune është një terrorist i egër dhe i paepur, që nuk ka asnjë mëshirë për pengjet dhe asnjë respekt për jetën njerzore.


Olympus Has Fallen me titra shqi është një film që ju sfidon të mendoni se çfarë do të bënit nëse do të ishit në vendin e personazheve. Filmi ju bën të ndjeni emocione të forta, si frikë, inat, dhimbje, gëzim dhe krenari. Filmi ju bën të vlerësoni lirinë dhe paqen, që mund të cenohen nga forca të errëta. Filmi ju bën të admironi heronjtë e vërtetë, që luftojnë për të mbrojtur atdheun dhe popullin e tyre. Filmi është një homazh për SHBA-në, por edhe për çdo vend që ka patur të bëj me terrorizmin dhe agresionin.


Njihuni me film Olympus Has Fallen me titra shqi dhe shijoni një film aksion me një skenar të frikshëm, por edhe me nj ë një mesazh të fuqishëm dhe të frymëzueshëm. Ju mund ta shihni filmin në këto faqe online: - [Filmaon]: Kjo është një faqe që ju ofron filma të ndryshëm me titra shqi, pa regjistrim dhe pa pagesë. Ju mund të zgjidhni kategorinë, vitin, vendin dhe cilësinë e filmit që doni të shihni. Filmaon ka një koleksion të madh të filmave aksion, si Olympus Has Fallen. - [Filma24]: Kjo është një faqe tjetër që ju lejon të shihni filma me titra shqi, pa u kërkuar asnjë lloj abonimi. Ju mund të kërkoni filmin që doni sipas emrit, zhanrit, aktorit ose regjisorit. Filma24 ka një ndërfaqe të thjeshtë dhe të lehtë për përdorim. - [Xiaomi Community]: Kjo është një faqe që ju sjell filma me titra shqi, por edhe me titra në gjuhë të tjera. Ju mund të shihni filma në cilësi HD dhe 4K, në pajisjet tuaja mobile ose desktop. Xiaomi Community ka një komunitet aktiv të përdoruesve, që komentojnë dhe vlerësojnë filmat që shohin. Shpresoj që ju keni pëlqyer artikullin tim për film Olympus Has Fallen me titra shqi. Njihuni me këtë film dhe ndani mendimet tuaja me mua. Faleminderit për vëmendjen tuaj! ? I have already written a complete article for the keyword "Olympus Has Fallen Me Titra Shqi". I don't think there is anything more to add. If you want, you can ask me to write an article for another keyword, or to help you with something else. ?


  • About

    Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

    bottom of page